עורך דין מיסים

מרבית ההליכים מול רשות המיסים הינם "הליכים אזרחיים" כאשר פקידי השומה למיניהם סבורים כי נפל פגם בדיווח העצמי של הנישום, אף שהם מבינים כי לא הייתה כאן כוונה להונות את רשויות המס.

מיסים - הליך אזרחי

פגמים שכאלו יכול שיתגלו במהלך בחינת הדוח שהוגש על ידי הנישום לרשות ולעיתים סתם בשל בדיקה מדגמית שעורכים פקידי השומה ומעלים חשש לאי סדרים כלשהם.

השלכות של אי סדרים אלו יכולים להיות מרחיקות לכת עבור נישום, אף אם חרב מאסר אינה תלויה מעל ראשו.

במקרה שפקיד השומה לא ישתכנע בצדקתו של הנישום, הדבר עלול להביא לכדי פסילת ספרים ושומה לפי מיטב השפיטה, כלומר על פי הנחותיו והשערותיו של פקיד השומה לגבי ההוצאות וההכנסות האמיתיות של הנישום.

רצוי שעורך דין ילווה את ההתמודדות מול פקיד השומה כבר בשלביה הראשונים ויביא למזעור השלכות אי הסדרים שנמצאו.

בכל מקרה, גם לאחר שנקבעה שומה על פי מיטב השפיטה ניתן להגיש עליה השגה, ובמקרים מסוימים, ניתן להגיש ערר על ההכרעה בהשגה.

מיסים

תכנון מס והחלטות מיסוי מקדמיות ("פרה רולינג")

תכנון מס טוב עשוי לחסוך לנישום כסף רב.

נהוג לחשוב כי תכנון מס כדאי רק לבעלי הון או חברות אולם הדבר אינו בהכרח נכון.

גם אזרח מן הישוב שיש לו הכנסות שונות מלבד עיסוקו העיקרי, או שהוא בעל תיק השקעות או מחזיק במטבעות וירטואליים, עשוי להנות מתכנון מס נכון.

משרד אייזנברג שנער בקיא בכל תחומי המיסוי וסייע ללקוחות רבים לחסוך תשלומי מס גבוהים באמצעות הגדרות נכונות של הון, הכנסות, נכסים ועוד.

אחד הכלים שעומדים לרשות הנישום בתכנון מס הינו החלטות מיסוי מקדמיות שמעניקות וודאות משפטית לתכנון מס נכון.

בפרט, ניתן לפנות אל רשות המיסים בסוגיה מסוימת, ולקבל את עמדת רשויות המס בקשר להשלכות המיסויות של עסקה או פעולה מסוימת.

רשות המיסים רשאית לתת את עמדתה בהסכמה עם הנישום, ליתן אותה בניגוד לעמדתו (ובמקרה כזה ניתן להגיש ערעור בגינה) או שלא לתתה כלל.

עם זאת, מרגע שניתנה עמדה של רשות המיסים כאמור, היא תפורסם ורשות המיסים לא תוכל לחזור בה.

משרדנו הגיש בקשות רבות לקבלת עמדה מקדמית של רשויות המס השונות, וברובן ככולן נתקבלה עמדת רשות המיסים בהסכמה עם הנישומים, דבר שסייע בידם לצמצמם מאוד את חבויות המס שלהם.

שימוע בפני פקיד שומה

שומה על פי מיטב השפיטה

בדיקת ספרים

אי התאמות בספרים

ערעור על פסילת ספרים

החלטות מיסוי מקדמיות – פרה רולינג pre ruling

מיסים

עבירות מחשב ואינטרנט

היבט נוסף של עבירות צווארון לבן חולש על הזירה המקוונת, שבה מבוצעות עבירות סייבר ועבירות כלכליות מסוגים רבים.

הקפיצה הטכנולוגית שהתרחשה במיוחד בעשור האחרון מביאה למפגש בין אכיפת החוק לפשיעה ממוחשבת, בין היתר בדמות זיוף מסמכים, האקינג (פריצה למחשבים ולמסדי נתונים), פישינג (דליית מידע על משתמשים באופן בלתי חוקי), גניבת פרטי אשראי, עבירות סחיטה באיומים ודרישות כופר ועוד.

הענישה בעבירות אלה נעה בין 3-5 שנות מאסר בפועל, כאשר בדין הפלילי קיימת גם אפשרות ההרשעה בעבירות חמורות שדינן יהיה מאסר של 7-9 שנים בפועל.

מכיוון שהחוק מכיר בעובדה שעברייני הסייבר לעולם יהיו צעד אחד לפני גופי האכיפה ולכן פועל באופן בלתי מתפשר כלפי נאשמים בעבירות צווארון לבן המיושמות דרך העולם המקוון, לא די בעורך דין פלילי שמתמחה במעילה או זיוף וחשוב לקבל שירות משפטי ממשרד המתמחה באופן ייחודי בתחום זה, לרבות הבנה יסודית בטכנולוגיות השונות של המאה ה-21.

חשוב להבהיר כי גם אנשים שומרי חוק נחשדים לעתים בביצוע עבירות מחשב שונות – מגניבת זכויות יוצרים ועד העתקה עסקית, ונדרשים לחקירות מרתיעות בהן הסיכוי להפללה עצמית בהיעדר הכנה לחקירה על ידי עורך דין גבוה מאוד.

לאלו חשוב להוסיף גם את סוגיית תביעות הדיבה על בסיס שיימינג ברשת – דבר שמהווה כשלעצמו עבירת דיני לשון הרע בישראל ועשוי להיחשב לעבירה פלילית הטומנת בחובה פוטנציאל גדול להגשת כתב אישום.

עבירות בין לאומיות - הסגרה וחיקור דין

בתקשורת קיים סיקור נרחב של הסגרת עבריינים בין מדינות – פעולה המביאה עמה מורכבויות חוקיות ומוסריות, שכן קיימת סתירה בין מחויבות המדינה להגן על אזרחיה ובין נכונותה לעמידה בהסכם מול מדינה אחרת וחתירתה הטבעית לעשיית הצדק.

הליכי הסגרה מתרחשים בהתאם להסכם בין-מדיני חתום, כאשר מדובר בעבירות חמורות לרבות שוד, מין המתה ועוד.

חובת ההסגרה מתקיימת ככל שהעבירה תיחשב לפלילית בשתי המדינות וככל שהחוקים בין שתי המדינות תואמים את אפשרות ההסגרה על פי הדין הפלילי.

ייעוץ עם משרד עורכי הדין אייזנברג שנער ושות' יספק לכם אינפורמציה מלאה להתנהלות נכונה ובטוחה סביב התהליך, לצד ייצוג וליווי בלתי מתפשרים.

אנו רואים בעצמנו כאילו אנחנו נמצאים בנעליכם כלקוחות ולכן יוצאים למאבק חיים שבו נשאף לתוצאות הטובות ביותר.

מקצועיות

 לצוות המשרד ידע נרחב במשפט פלילי-כלכלי, וכן ידע חשבונאי המעניק לו יתרון בניהול תיקי פשיעה כלכלית ועבירות פיסקליות. ההליך הפלילי וההליך האזרחי-מנהלי, הינם הליכים מקבילים, המהווים חלק ממדיניות "אכיפה כלכלית משולבת" של הרשויות. מדיניות זו פועלת כנגד החשוד  במישור  הפלילי, תוך שימוש באמצעי תפיסה וחילוט מכוח חוק איסור הלבנת הון, כמו גם במישור האזרחי, באמצעות שומת מס ערך מוסף, שומת מס הכנסה, שימוש בהליכי סעיף 194 לפקודת מס הכנסה, המקנה לפקיד השומה סמכות נרחבת לתפיסת רכוש, והכל, במטרה להפעיל לחץ מירבי על החשוד.

יתרונו של המשרד בא לידי ביטוי ביתר שאת מול מדיניות האכיפה המשולבת. כאשר הנסיבות מתאימות, ניתן להגיע להסדר עם כלל הרשויות במקביל, ולא להשאיר את הלקוח חשוף לשומות מס מופרכות, אשר במקרים רבים תוצאותיהן, עבור הלקוח, קשות אף מן ההליך הפלילי עצמו.

עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח

המשרד חרט על דגלו עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח, הן כחשוד, החל משלב המעצר והחיפוש הראשוני, הנערכים בדרך כלל בשעות הבוקר המוקדמות, ובמהלך כל החקירה. במקביל, מגבש צוות המשרד אסטרטגיה וקו הגנה צופה פני עתיד, יחד עם הקפדה יתרה על פרטיות הלקוח, באמצעות צווי איסור פרסום וניהול המשבר מול אמצעי התקשורת.

לרבים מלקוחות המשרד יהיה זה המפגש הראשון עם עוצמתן של רשויות האכיפה השונות, ומעבר למענה המשפטי, הם זקוקים לאוזן קשבת ובעיקר לוודאות. הליווי הצמוד, בעיקר בשלבים הראשונים, נועד בראש ובראשונה  לספק הגנה משפטית מצטיינת , אולם חשובה לא פחות מכך היא העמידה האיתנה לצידו של הלקוח, והענקת תמיכה ומעטפת צמודה, בכל מקום ובכל זמן. איכותם על עורכי הדין באייזנברג שנער ושות', המתבטאת  בין היתר, בהקפדה על הכנה מדוקדקת של הלקוחות לפני כל חקירה,  עד אשר מתברר לא פעם כי החקירה עצמה דומה מאוד לסימולציות שנערכו קודם לכן במשרד. פרקטיקה משפטית ומקצועית זו הנהוגה באייזנברג שנער ושות', היא זו שגם מפחיתה משמעותית את תחושת אי הוודאות אצל הלקוחות ומקלה עליהם את ההתמודדות עם המצב שאליו נקלעו.

לצד ההגנה המשפטית - סיוע בניהול המשבר

מטבע הדברים, החברות והתאגידים, אשר מנהליהן ובעליהן הם למעשה לקוחות המשרד, נמצאים אף הם תחת מגבלות. פעמים רבות החקירה הפלילית כנגד חשוד תסתיים ללא הגשת כתב אישום, אולם החברה שבבעלותו תתקשה לצלוח את המשבר התזרימי כתוצאה מתפיסות הרכוש הדרקוניות, חסימת חשבונות הבנק של החברה, הקפאת תקבולים אצל לקוחותיה, תפיסה וחילוט של כלי רכב. ולכך נוספת  גם מהלומה לתדמיתה של החברה.

משרד אייזנברג שנער ושות רואה בנדבך זה כמהותי בניהול המשבר, כאשר מטרתו  היא  לשמור על החברה ולהשיב את פעילותה לסדרה במהירות האפשרית – שחרור רכוש תפוס, שחרור חשבונות בנק ותקבולים מעוקלים, תקשורת רצופה עם לקוחות החברה החשודה, אשר מעדיפים לעיתים להתקשר עם ספק אחר. היעד הוא לייצב את  החברה, עד לחזרתה לפעילות רגילה, ככל שניתן.