פרסומים

"על פי כתב האישום, אופק והחברה שבבעלותו קיבלו במרמה למעלה מ-3 מיליון שקל, לאחר ששלחו דרישות לתשלום חוב למתלוננים רבים."

"היחידה המרכזית של מחוז ש"י ורשות המסים עצרו 11 חשודים בפרשת חשבוניות פיקטיביות, עבירות מע"מ, מס הכנסה והלבנת הון בענף המנופאים באתרי בנייה."

"רשות התחרות חוקרת חשד לתיאום מחירים ועבירות מתחום ההגבלים העסקיים של שתי חברות המספקות שירותים לחברות האנרגיה. החברות עוסקות בתחום פינוי פסולת והגנת הסביבה."

"פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום נגד ארקדי שכוביצקי, קצין בינוי מחוז מרכז בשב"ס, בגין ריבוי עבירות של לקיחת שוחד, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס."

הפרשה שהסעירה את המדינה והוציאה אלפים להפגין ברחובות עברה להכרעת שופט המחוזי בת"א, בני שגיא. כתב האישום שהוגש במאי, מייחס לשורת נאשמים עבירות חמורות של שוחד ומרמה בנוגע לרכישת צוללות וכלי שיט מתאגיד טיסנקרופ הגרמני. ההליך נמצא בשלביו הראשוני ודיון מקדמי קבוע לאוקטובר.

״רו"ח עופר אלקלעי, שחוקר אי-סדרים פיננסיים, נקרא לאחרונה לחשוף את המעילות בשתי חברות האשראי החוץ-בנקאי, יונט קרדיט וגיבוי: "מהניסיון שלי עולה כי בדרך-כלל העובד שמעל הוא האחרון שאתה מצפה שיעשה זאת, והוא משאיר את כולם המומים. קשה לנו כאנשים לקלוט שמישהו שעבדנו איתו המון שנים פתאום מעורב בדבר כזה"

צחי אזר דורש מיונט קרדיט לכנס את הדירקטוריון כדי לדון בסוגיית פיטוריו ובנושא אי־פרסום הדו"ח בנוגע לצ'קים החסרים של החברה. יונט קרדיט: "החברה תפעל באמצעים משפטיים על מנת להיפרע מהתוצאות ההרסניות של פעילותו של אזר"

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה לראש עיריית כפר יונה לשעבר, אפי דרעי, כי נשקלת העמדתו לדין בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו, ככל שיחפוץ בכך.

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה לאפרים דרעי כי נשקלת העמדתו לדין בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות, בגין קידום מטרותיו לכאורה של מקורבו אשר נאמן

מכתבי זימון לשימוע נשלחו לכמה חברות הפועלות בשטחי הגדה, לאחר שעלה החשד כי אלו ביצעו עבירות מס תוך שהן מנפיקות חשבוניות פיקטיביות בסכומי עתק. זאת, תוך שימוש במיקומן שהקשה על חשיפת העבירות והקל על הלבנתן. "תכנית עבריינית"

התיק נפתח במרץ 2021, אז עלה החשד לתיאום מחירים בין חברת טביב, נברי שירותי דלק וחברה נוספת העוסקת בפינוי פסולת רפואית • עורך הדין שייצג את נברי: "שמחנו להתבשר שהתיק נסגר, לאחר שהסברנו התקבלו במלואם. מעולם לא נפל רבב במוניטין החברה או ביושר מנהליה"

פרסום ראשון הפרקליטות תרחיב את בדיקת השימוש ברוגלות גם לתיקים בשימוע לפני אישום לאחר שהתגלה, בניגוד להכחשותיה בפני צוות מררי, שהמשטרה השתמשה במידע שנשאב מניידים לצרכי מודיעין וחקירה בניגוד לחוק, הפרקליטות הודיעה על בדיקת כ-200-250 תיקים בבית משפט. בעקבות פניית סנגורים, שעמדו בפני שימוע בתיק שוחד ברכבת ישראל, החליט פרקליט המדינה להרחיב את הבדיקה גם לתיקים שטרם הגיעו לבית המשפט. ארגוני חברה אזרחית

המושב הבא של הכנסת יתכנס רק בחודש אוקטובר, אולם המתח לקראת ההכרעה באם להמשיך את הרפורמה המשפטית ובאיזו תצורה ממשיך לרחף מעל מערכת המשפט, תוך שהוא מעלה לא מעט שאלות משפטיות וכלליות. לקראת פורום Duns 100 לבכירי המשפט בתחום צווארון לבן ומשפט פלילי מתייחסים עורכי דין מובילים בתחום למספר סוגיות רלוונטיות המלוות בתקופה האחרונה את עולם המשפט

התזכיר שפרסמו רשות המסים ומשרד האוצר לשינוי הגדרת תושב לצורכי מס צפוי להשפיע באופן דרמטי על ישראלים רבים • איך ייקבעו הקריטריונים, מי ייחשב מעתה לתושב חוץ, ומי נותר "בתחום האפור"? • גלובס עושה סדר

בימים אלה מנפיקים הבנקים ובתי ההשקעות את טופס 867 למשקיעים בשוק ההון • שימוש נכון במידע שבו עשוי לחסוך הוצאות מס רבות, ובמקרים מסוימים אף לזכות את הנישום בהחזר • היכן נמצא הטופס, מהי חשיבותו, וכיצד ניתן להשתמש בו? • גלובס עושה סדר

מקצועיות

 לצוות המשרד ידע נרחב במשפט פלילי-כלכלי, וכן ידע חשבונאי המעניק לו יתרון בניהול תיקי פשיעה כלכלית ועבירות פיסקליות. ההליך הפלילי וההליך האזרחי-מנהלי, הינם הליכים מקבילים, המהווים חלק ממדיניות "אכיפה כלכלית משולבת" של הרשויות. מדיניות זו פועלת כנגד החשוד  במישור  הפלילי, תוך שימוש באמצעי תפיסה וחילוט מכוח חוק איסור הלבנת הון, כמו גם במישור האזרחי, באמצעות שומת מס ערך מוסף, שומת מס הכנסה, שימוש בהליכי סעיף 194 לפקודת מס הכנסה, המקנה לפקיד השומה סמכות נרחבת לתפיסת רכוש, והכל, במטרה להפעיל לחץ מירבי על החשוד.

יתרונו של המשרד בא לידי ביטוי ביתר שאת מול מדיניות האכיפה המשולבת. כאשר הנסיבות מתאימות, ניתן להגיע להסדר עם כלל הרשויות במקביל, ולא להשאיר את הלקוח חשוף לשומות מס מופרכות, אשר במקרים רבים תוצאותיהן, עבור הלקוח, קשות אף מן ההליך הפלילי עצמו.

עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח

המשרד חרט על דגלו עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח, הן כחשוד, החל משלב המעצר והחיפוש הראשוני, הנערכים בדרך כלל בשעות הבוקר המוקדמות, ובמהלך כל החקירה. במקביל, מגבש צוות המשרד אסטרטגיה וקו הגנה צופה פני עתיד, יחד עם הקפדה יתרה על פרטיות הלקוח, באמצעות צווי איסור פרסום וניהול המשבר מול אמצעי התקשורת.

לרבים מלקוחות המשרד יהיה זה המפגש הראשון עם עוצמתן של רשויות האכיפה השונות, ומעבר למענה המשפטי, הם זקוקים לאוזן קשבת ובעיקר לוודאות. הליווי הצמוד, בעיקר בשלבים הראשונים, נועד בראש ובראשונה  לספק הגנה משפטית מצטיינת , אולם חשובה לא פחות מכך היא העמידה האיתנה לצידו של הלקוח, והענקת תמיכה ומעטפת צמודה, בכל מקום ובכל זמן. איכותם על עורכי הדין באייזנברג שנער ושות', המתבטאת  בין היתר, בהקפדה על הכנה מדוקדקת של הלקוחות לפני כל חקירה,  עד אשר מתברר לא פעם כי החקירה עצמה דומה מאוד לסימולציות שנערכו קודם לכן במשרד. פרקטיקה משפטית ומקצועית זו הנהוגה באייזנברג שנער ושות', היא זו שגם מפחיתה משמעותית את תחושת אי הוודאות אצל הלקוחות ומקלה עליהם את ההתמודדות עם המצב שאליו נקלעו.

לצד ההגנה המשפטית - סיוע בניהול המשבר

מטבע הדברים, החברות והתאגידים, אשר מנהליהן ובעליהן הם למעשה לקוחות המשרד, נמצאים אף הם תחת מגבלות. פעמים רבות החקירה הפלילית כנגד חשוד תסתיים ללא הגשת כתב אישום, אולם החברה שבבעלותו תתקשה לצלוח את המשבר התזרימי כתוצאה מתפיסות הרכוש הדרקוניות, חסימת חשבונות הבנק של החברה, הקפאת תקבולים אצל לקוחותיה, תפיסה וחילוט של כלי רכב. ולכך נוספת  גם מהלומה לתדמיתה של החברה.

משרד אייזנברג שנער ושות רואה בנדבך זה כמהותי בניהול המשבר, כאשר מטרתו  היא  לשמור על החברה ולהשיב את פעילותה לסדרה במהירות האפשרית – שחרור רכוש תפוס, שחרור חשבונות בנק ותקבולים מעוקלים, תקשורת רצופה עם לקוחות החברה החשודה, אשר מעדיפים לעיתים להתקשר עם ספק אחר. היעד הוא לייצב את  החברה, עד לחזרתה לפעילות רגילה, ככל שניתן.