צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הינן כלכליות באופיין ולכאלה שבוצעו מתוך תחכום או ניצול מעמד מסוים, הנובעים ממחשבה פלילית.

צווארון לבן

עבירות אלה מלוות במעקבים סמויים ארוכי טווח וגם בהליכי משפט ממושכים וקשים, במהלכם חשוב לשמור על המוניטין והשם הטוב, בייחוד כאשר התביעה איננה מצליחה להוכיח את טענותיה.

זומנתם לחקירה בעבירת צווארון לבן? הוגש נגדכם כתב אישום?

משרד עורכי הדין אייזנברג שנער ושות' מספק את שירותי הייעוץ והייצוג בתיקים אלו מן הרגע הראשון, תוך מעורבות חזקה, מקצועית ובקיאה ביותר, החותרת לשינוי ואף לביטול כתב האישום, או להתמודדות עם האישומים בדרך של הפחתה בענישה ככל האפשר.

למשרדנו ניסיון בולט בתיקים רבים בנושא, בין היתר בעבירות שוחד, זיוף, מס הכנסה, שחיתות עבירות בינלאומיות, פשיעה אינטרנטית ועוד.

הניסיון והידע בתחום מביאים אותנו לכדי תוצאות חיוביות בכל תיק שנמצא בטיפולנו.

ניירות ערך

עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

בשנים האחרונות מתרחשת עלייה במאבק בשחיתות, המתורגמת בחלקה הגדול לתהליכים פליליים קשים ובלתי מתפשרים מול חשודים ונאשמים, לרבות חתירה להשגת הרשעה המובילה לעונשי מאסר כבדים מאוד.

עבירות אלה נחשבות לעבירות צווארון לבן מורכבות במיוחד, בין היתר בעקבות הפרשנות הרחבה לגבי גבולות העבירה ומנעד ההתנהגות המאפיינות אותה.

לאור זאת, חשוב לקבל ייעוץ וליווי משפטי מקצועי על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר ולהימנע מנזקים כבדים.

עבירות על טוהר המידות

טוהר המידות הוא מונח מתחום האתיקה שמצביע על מכלול תכונות חיובי.

עבירות של אי שמירה על טוהר המידות אינן משורטטות בחוק באופן מדויק ולכן דורשות דיון נרחב המשתנה ממקרה למקרה.

עקרונית, מדובר בעבירות הפרת אמונים בקרב פקידים ועובדים בסקטור הציבורי, שפעלו בניגוד עניינים ומכאן שפגעו באינטרס הציבורי.

מכיוון שזהו עיקר המאבק בשחיתות השלטונית, חשוב לפעול מול עורך דין שמתמצא בנושא ושצבר לגביו ניסיון עשיר.

שחיתות שלטונית

עבירות של שחיתות מבוססות על שוחד בדרך של טובת הנאה מסוימת, גם היא באה בהקשרים ציבוריים אם כי ישנן גם עבירות מסוג זה במגזר העסקי.

משרד אייזנברג שנער ושות' יוכל לפעול למענכם באופן מסור, מקצועי ומדויק תוך איתור פתרונות יצירתיים ובלתי שגרתיים לטיפול במקרה, לצד שימוש במיומנות מקצועית ובקיאות מלאה בתחום, הכוללת עמידה על זכויות לקוחותינו בכל עת.

עבירות צווארון לבן ופשיעה כלכלית

קיים קשר הדוק בין עבירות צווארון לבן ופשיעה כלכלית, שכן שתיהן מתרחשות מתוך אינטרס כספי מסוים, לרבות עבירות מס, הלבנת הון, עבירות ניירות ערך, הונאה, זיוף ועוד.

גם אנשים נורמטיביים לחלוטין עלולים למצוא עצמם בחקירה בגין עבירה כלכלית מסוימת, שלאחריה הם ייאלצו להתמודד עם אישום פלילי והשלכותיו, הכוללות מאסר ממושך וקנסות כספיים גבוהים ביותר.

דווקא משום שמדובר בתיקים שהנאשם או הנחקר העומד מאחוריהם אינו מי שמורגל בהתמודדות עם רשויות אכיפת החוק, חשובה מאוד ההגנה המשפטית היעילה והמושחזת, שתאפשר לשמור על הזכויות המשפטיות ולצמצמם נזקים עוד משלב החקירה.

מיסים

עבירות מחשב ואינטרנט

היבט נוסף של עבירות צווארון לבן חולש על הזירה המקוונת, שבה מבוצעות עבירות סייבר ועבירות כלכליות מסוגים רבים.

הקפיצה הטכנולוגית שהתרחשה במיוחד בעשור האחרון מביאה למפגש בין אכיפת החוק לפשיעה ממוחשבת, בין היתר בדמות זיוף מסמכים, האקינג (פריצה למחשבים ולמסדי נתונים), פישינג (דליית מידע על משתמשים באופן בלתי חוקי), גניבת פרטי אשראי, עבירות סחיטה באיומים ודרישות כופר ועוד.

הענישה בעבירות אלה נעה בין 3-5 שנות מאסר בפועל, כאשר בדין הפלילי קיימת גם אפשרות ההרשעה בעבירות חמורות שדינן יהיה מאסר של 7-9 שנים בפועל.

מכיוון שהחוק מכיר בעובדה שעברייני הסייבר לעולם יהיו צעד אחד לפני גופי האכיפה ולכן פועל באופן בלתי מתפשר כלפי נאשמים בעבירות צווארון לבן המיושמות דרך העולם המקוון, לא די בעורך דין פלילי שמתמחה במעילה או זיוף וחשוב לקבל שירות משפטי ממשרד המתמחה באופן ייחודי בתחום זה, לרבות הבנה יסודית בטכנולוגיות השונות של המאה ה-21.

חשוב להבהיר כי גם אנשים שומרי חוק נחשדים לעתים בביצוע עבירות מחשב שונות – מגניבת זכויות יוצרים ועד העתקה עסקית, ונדרשים לחקירות מרתיעות בהן הסיכוי להפללה עצמית בהיעדר הכנה לחקירה על ידי עורך דין גבוה מאוד.

לאלו חשוב להוסיף גם את סוגיית תביעות הדיבה על בסיס שיימינג ברשת – דבר שמהווה כשלעצמו עבירת דיני לשון הרע בישראל ועשוי להיחשב לעבירה פלילית הטומנת בחובה פוטנציאל גדול להגשת כתב אישום.

עבירות בין לאומיות - הסגרה וחיקור דין

בתקשורת קיים סיקור נרחב של הסגרת עבריינים בין מדינות – פעולה המביאה עמה מורכבויות חוקיות ומוסריות, שכן קיימת סתירה בין מחויבות המדינה להגן על אזרחיה ובין נכונותה לעמידה בהסכם מול מדינה אחרת וחתירתה הטבעית לעשיית הצדק.

הליכי הסגרה מתרחשים בהתאם להסכם בין-מדיני חתום, כאשר מדובר בעבירות חמורות לרבות שוד, מין המתה ועוד. 

חובת ההסגרה מתקיימת ככל שהעבירה תיחשב לפלילית בשתי המדינות וככל שהחוקים בין שתי המדינות תואמים את אפשרות ההסגרה על פי הדין הפלילי.

ייעוץ עם משרד עורכי הדין אייזנברג שנער ושות' יספק לכם אינפורמציה מלאה להתנהלות נכונה ובטוחה סביב התהליך, לצד ייצוג וליווי בלתי מתפשרים. 

אנו רואים בעצמנו כאילו אנחנו נמצאים בנעליכם כלקוחות ולכן יוצאים למאבק חיים שבו נשאף לתוצאות הטובות ביותר.

מקצועיות

 לצוות המשרד ידע נרחב במשפט פלילי-כלכלי, וכן ידע חשבונאי המעניק לו יתרון בניהול תיקי פשיעה כלכלית ועבירות פיסקליות. ההליך הפלילי וההליך האזרחי-מנהלי, הינם הליכים מקבילים, המהווים חלק ממדיניות "אכיפה כלכלית משולבת" של הרשויות. מדיניות זו פועלת כנגד החשוד  במישור  הפלילי, תוך שימוש באמצעי תפיסה וחילוט מכוח חוק איסור הלבנת הון, כמו גם במישור האזרחי, באמצעות שומת מס ערך מוסף, שומת מס הכנסה, שימוש בהליכי סעיף 194 לפקודת מס הכנסה, המקנה לפקיד השומה סמכות נרחבת לתפיסת רכוש, והכל, במטרה להפעיל לחץ מירבי על החשוד.

יתרונו של המשרד בא לידי ביטוי ביתר שאת מול מדיניות האכיפה המשולבת. כאשר הנסיבות מתאימות, ניתן להגיע להסדר עם כלל הרשויות במקביל, ולא להשאיר את הלקוח חשוף לשומות מס מופרכות, אשר במקרים רבים תוצאותיהן, עבור הלקוח, קשות אף מן ההליך הפלילי עצמו.

עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח

המשרד חרט על דגלו עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח, הן כחשוד, החל משלב המעצר והחיפוש הראשוני, הנערכים בדרך כלל בשעות הבוקר המוקדמות, ובמהלך כל החקירה. במקביל, מגבש צוות המשרד אסטרטגיה וקו הגנה צופה פני עתיד, יחד עם הקפדה יתרה על פרטיות הלקוח, באמצעות צווי איסור פרסום וניהול המשבר מול אמצעי התקשורת.

לרבים מלקוחות המשרד יהיה זה המפגש הראשון עם עוצמתן של רשויות האכיפה השונות, ומעבר למענה המשפטי, הם זקוקים לאוזן קשבת ובעיקר לוודאות. הליווי הצמוד, בעיקר בשלבים הראשונים, נועד בראש ובראשונה  לספק הגנה משפטית מצטיינת , אולם חשובה לא פחות מכך היא העמידה האיתנה לצידו של הלקוח, והענקת תמיכה ומעטפת צמודה, בכל מקום ובכל זמן. איכותם על עורכי הדין באייזנברג שנער ושות', המתבטאת  בין היתר, בהקפדה על הכנה מדוקדקת של הלקוחות לפני כל חקירה,  עד אשר מתברר לא פעם כי החקירה עצמה דומה מאוד לסימולציות שנערכו קודם לכן במשרד. פרקטיקה משפטית ומקצועית זו הנהוגה באייזנברג שנער ושות', היא זו שגם מפחיתה משמעותית את תחושת אי הוודאות אצל הלקוחות ומקלה עליהם את ההתמודדות עם המצב שאליו נקלעו.

לצד ההגנה המשפטית - סיוע בניהול המשבר

מטבע הדברים, החברות והתאגידים, אשר מנהליהן ובעליהן הם למעשה לקוחות המשרד, נמצאים אף הם תחת מגבלות. פעמים רבות החקירה הפלילית כנגד חשוד תסתיים ללא הגשת כתב אישום, אולם החברה שבבעלותו תתקשה לצלוח את המשבר התזרימי כתוצאה מתפיסות הרכוש הדרקוניות, חסימת חשבונות הבנק של החברה, הקפאת תקבולים אצל לקוחותיה, תפיסה וחילוט של כלי רכב. ולכך נוספת  גם מהלומה לתדמיתה של החברה.

משרד אייזנברג שנער ושות רואה בנדבך זה כמהותי בניהול המשבר, כאשר מטרתו  היא  לשמור על החברה ולהשיב את פעילותה לסדרה במהירות האפשרית – שחרור רכוש תפוס, שחרור חשבונות בנק ותקבולים מעוקלים, תקשורת רצופה עם לקוחות החברה החשודה, אשר מעדיפים לעיתים להתקשר עם ספק אחר. היעד הוא לייצב את  החברה, עד לחזרתה לפעילות רגילה, ככל שניתן.