עורך דין הלבנת הון

אם שמכם נקשר בעבירה שכזו, משרד עורך דין הלבנת הון אייזברג-שנער הוא הכתובת הטובה ביותר לייצוג משפטי, בין אם התיק בעניינכם נמצא בשלבי חקירה, בין אם נעצרתם או שנערך כלפיכם חיפוש ובין אם הוגש נגדכם כתב אישום.

עבירות הלבנת הון מקפלות בתוכן שרשרת אנושית שלמה: החל מאזרחים נורמטיביים שהסתבכו במעשה פלילי ועד לאנשי הפשיעה המאורגנת.

מכיוון שהחוק והענישה זהים בבסיסם כלפי כולם, חשוב להתייעץ בכל חשד למעשה שכזה עם עורך דין הלבנת הון מומחה.

משרדנו מעניק שירות משפטי מקיף ומסור לרבות הליכי חילוט ותפיסת רכוש, עיצומים כספיים והטלת קנסות, ניהול הליכי שימוע ועוד.

על חוק איסור הלבנת הון

חוק איסור הלבנת הון מעמיד בפני הרשויות כלים לאכיפת עבירה פלילית חמורה, שמנסה להסתיר או להסוות כסף בלתי חוקי, באמצעות שימוש במערכת פיננסית לגיטימית להלבנתו.

החוק מבקש לבלום את השימוש בהון שחור ובלתי חוקי שהושג בעבירה פלילית אחרת או ששימש לביצועה, המכונה "עבירת מקור".

עורך דין להלבנת הון
עורך דין הלבנת הון

הלבנת הון דוגמאות לעבירות מקור

עבירת מקור היא למעשה "פעולת השורש" שהובילה לביצוע הלבנה.

סעיף 2א' לחוק מתייחס לעבירות מהתוספת הראשונה לסדר הדין הפלילי כעבירות הלבנה וזאת משום שהמשותף לכולן הוא מידת החומרה, אופי העבירה, הרווח שהצטבר בגינה והזיקה שלה לפעילות ההלבנה.

כך לדוגמה, עבירות סחר, עבירות הימורים, עבירות בניירות ערך וגם עבירות מס ייחשבו ככאלה, אם לאחר ביצוע העבירה חל ניסיון לטשטש עקבות ולהסוות את מקורו הבלתי חוקי האמיתי של הרכוש.

במקרה לדוגמה, הואשמה יועצת עסקית בהוצאת חשבוניות פיקטיביות באופן עקבי במשך שנים.

זוהי כמובן העלמת מס חמורה כשלעצמה, אך כאשר התברר שאותה יועצת גם הגדילה לעשות והשתמשה בחברת קש שעבורה הנפיקה את החשבוניות, התווסף לכתב האישום גם סעיף הלבנת הון.

עבירות הלבנת הון ועונשן

תיאור העבירה

 

העונש בגין ביצוע העבירה
ביצוע פעולה ברכוש שמקורו בעבירה או ששימש או אפשר את ביצוע העברה, כאשר מטרת הפעולה היא להסתיר את מקורו וזהות בעליו.

 

 

10 שנות מאסר, קנס כספי כבד וחילוט רכוש
ביצוע פעולה ברכוש או מסירת מידע כוזב במטרה להימנע מדיווח וזאת בניגוד להוראות החוק לגבי נותני שירותים עסקיים או במטרה להימנע מדיווח בעת כניסה ויציאה מישראל או כדי לשבש את הדיווח.

 

10 שנות מאסר, קנס כספי כבד וחילוט רכוש
ביצוע פעולה ברכוש בידיעה שמדובר ברכוש אסור.

 

7 שנות מאסר או קנס כספי

לאור הענישה המחמירה בעבירות אלה, ישנה חשיבות רבה לפנייה אל עורך דין להלבנת הון מוקדם ככל האפשר.

עורך הדין ילווה אתכם לאורך הדרך המלאה, החל משלב החקירה ברשות החוקרת ועד לסיום ההליך המשפטי וזאת תוך התוויית אסטרטגיה משפטית שתאפשר לצמצם את הענישה, ככל שניתן.

משולחנו של עורך דין להלבנת הון: מקרה מהשטח

נתנאל היה בשנות העשרים לחייו, כשבן דודו הופיע בפתח דלתו ערב אחד ומסר לו סכום כסף גדול להפקדה.

הוא ידע שבן דודו עוסק בסחר בלתי חוקי בסמים, אך מעולם לא נתבקש ממנו לדבר מה קודם.

לאחר מעט שכנועים ותחנונים מצד בן הדוד, נתנאל נעתר לבקשתו והפקיד בחשבונו האישי סכום כספי גדול, שתויג כמתנה מההורים ושהועבר לאחר זמן מה ישירות לחשבון הבנק של בן דודו.

האם נתנאל שדאגתו לבן דודו הייתה לנגד עיניו, ביצע עבירה שדינה 10 שנות מאסר?

אם בוצעה פעולה להסתרת הזהות של מפקיד הרכוש האסור, ככל שהייתה כוונה להסתיר את זהות המפקיד תוך שהוא מפיק מכך יתרון מסוים, הרי שמדובר בעבירת הלבנה שמהווה קבלת דבר במרמה – עבירה שעונשה עד 5 שנים בנסיבות מחמירות.

ועם זאת, בתי המשפט יודעים שישנם אנשים בשרשרת שתפקידם להסתיר את הרכוש, אחרים שיסוו את הקשר בינו לבין העבירה ואחרים שיטמיעו אותו מחדש במחזור העסקים הרגיל.

מכיוון שנתנאל מהווה את החולייה "האחרונה" בשרשרת, סביר להניח שבייצוג משפטי מעולה מצד עורך דין להלבנת הון, יסתיים התיק בענישה נמוכה מזו.

עורך דין להלבנת הון בהליכי חילוט

תפיסת רכוש מהווה פונקציית אכיפה שמכבידה מאוד על חשודים, נאשמים ומשפחותיהם.

היא עלולה להתרחש כבר בעת מעצר, חיפוש וחקירה ולרוב תהיה ממושכת מאוד, תסב פגיעה פתאומית כלכלית וקשה וכל זאת עוד לפני שהוכחה אשמתם במעשה.

גם הפעם רצוי שלא להתמודד לבד עם תפיסה וחילוט מכוח החוק ולנהל את תהליך שחרורם באמצעות עורך דין להלבנת הון.

נושא זה מעורר לא מעט ביקורת, שכן הוא מתרחש בשלב שבו חומרי החקירה ואופי החשדות גלויים לרשות החוקרת בלבד ולא ניתן לאמת טענות לגבי מעורבות במעשה, להבין האם היקף העבירה המיוחסת תואמת את היקף התפיסה שנעשתה כלפיהם ובכלל להתגונן ולהתמודד עם החילוט והשלכותיו.

משרדנו זמין עבורכם להתייעצות כבר עכשיו

אם עלה כלפיכם חשד בביצוע עבירת הלבנת הון, אנו נספק לכם ייעוץ משפטי מקיף בעזרתו ניתן להתמודד בזמן אמת עם החקירה וההליך הפלילי.

משרד אייזנברג-שנער מהווה עורך דין צווארון לבן מיומן ומנוסה ביותר, בעל הצלחות רבות ומרשימות בתחום זה. אנו זמינים עבורכם בכל שלב.

מהו חוק איסור הלבנת הון?

החוק קובע הוראות ומהלכים כנגד פעולות כלכליות אסורות, שבאות לידי ביטוי בהסתרת המקור האמיתי של כסף או נכס ונקיטה באמצעים שיאפשרו להם להיראות חוקיים.

הענישה בעבירות אלה תלויה בעבירת המקור ועשויה להגיע עד 10 שנות מאסר.

מה עלול לקרות למי שחשוד בהלבנת הון?

חשודים עלולים למצוא את עצמם מול חוקרי היחידות לפשיעה כלכלית באופן פתאומי לחלוטין.

חוקרים אלו מוסמכים לעצור אדם לחקירה, לערוך חיפוש על פי צו בית משפט ולזמן לחקירה.

קיים גם הסיכון מפני תפיסה וחילוט של רכוש, כספים ונכסים שונים כאשר כלל הפעולות יינקטו גם כנגד מי שאינם ביצעו את המעשה אך עולה החשד כי היו מעורבים בו.

אולי יעניין אותך?

עורך דין הסגרה

עורך דין הסגרה

תפקידו של עורך דין הסגרה לסייע בהתמודדות עם החשדות והאישומים ולטפל בהליך ההסגרה המורכב וזאת על פי עקרונות אוניברסליים מוסכמים המעוגנים באמנות בינלאומיות עליהן חתומה

להמשך קריאה..
גילוי מרצון

גילוי מרצון

נוהל גילוי מרצון מהווה הליך תחום בזמן, שבמסגרתו מאפשרת המדינה לעדכן את רשות המיסים בשגיאות והשמטות מס שאירעו בדיווחי עבר ולתקן אותם, בתמורה להימנעות מהליכים

להמשך קריאה..
העלמת מס

העלמת מס

העלמת מס נמנית עם העבירות הפליליות החמורות ביותר במדינת ישראל ובתוכה מגוון פעולות אסורות, שתכליתן להפחית מתשלומי המיסים ואף להימנע מהם לחלוטין. לעבירה זו פנים

להמשך קריאה..

מקצועיות

 לצוות המשרד ידע נרחב במשפט פלילי-כלכלי, וכן ידע חשבונאי המעניק לו יתרון בניהול תיקי פשיעה כלכלית ועבירות פיסקליות. ההליך הפלילי וההליך האזרחי-מנהלי, הינם הליכים מקבילים, המהווים חלק ממדיניות "אכיפה כלכלית משולבת" של הרשויות. מדיניות זו פועלת כנגד החשוד  במישור  הפלילי, תוך שימוש באמצעי תפיסה וחילוט מכוח חוק איסור הלבנת הון, כמו גם במישור האזרחי, באמצעות שומת מס ערך מוסף, שומת מס הכנסה, שימוש בהליכי סעיף 194 לפקודת מס הכנסה, המקנה לפקיד השומה סמכות נרחבת לתפיסת רכוש, והכל, במטרה להפעיל לחץ מירבי על החשוד.

יתרונו של המשרד בא לידי ביטוי ביתר שאת מול מדיניות האכיפה המשולבת. כאשר הנסיבות מתאימות, ניתן להגיע להסדר עם כלל הרשויות במקביל, ולא להשאיר את הלקוח חשוף לשומות מס מופרכות, אשר במקרים רבים תוצאותיהן, עבור הלקוח, קשות אף מן ההליך הפלילי עצמו.

עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח

המשרד חרט על דגלו עמידה בלתי מתפשרת על זכויות הלקוח, הן כחשוד, החל משלב המעצר והחיפוש הראשוני, הנערכים בדרך כלל בשעות הבוקר המוקדמות, ובמהלך כל החקירה. במקביל, מגבש צוות המשרד אסטרטגיה וקו הגנה צופה פני עתיד, יחד עם הקפדה יתרה על פרטיות הלקוח, באמצעות צווי איסור פרסום וניהול המשבר מול אמצעי התקשורת.

לרבים מלקוחות המשרד יהיה זה המפגש הראשון עם עוצמתן של רשויות האכיפה השונות, ומעבר למענה המשפטי, הם זקוקים לאוזן קשבת ובעיקר לוודאות. הליווי הצמוד, בעיקר בשלבים הראשונים, נועד בראש ובראשונה  לספק הגנה משפטית מצטיינת , אולם חשובה לא פחות מכך היא העמידה האיתנה לצידו של הלקוח, והענקת תמיכה ומעטפת צמודה, בכל מקום ובכל זמן. איכותם על עורכי הדין באייזנברג שנער ושות', המתבטאת  בין היתר, בהקפדה על הכנה מדוקדקת של הלקוחות לפני כל חקירה,  עד אשר מתברר לא פעם כי החקירה עצמה דומה מאוד לסימולציות שנערכו קודם לכן במשרד. פרקטיקה משפטית ומקצועית זו הנהוגה באייזנברג שנער ושות', היא זו שגם מפחיתה משמעותית את תחושת אי הוודאות אצל הלקוחות ומקלה עליהם את ההתמודדות עם המצב שאליו נקלעו.

לצד ההגנה המשפטית - סיוע בניהול המשבר

מטבע הדברים, החברות והתאגידים, אשר מנהליהן ובעליהן הם למעשה לקוחות המשרד, נמצאים אף הם תחת מגבלות. פעמים רבות החקירה הפלילית כנגד חשוד תסתיים ללא הגשת כתב אישום, אולם החברה שבבעלותו תתקשה לצלוח את המשבר התזרימי כתוצאה מתפיסות הרכוש הדרקוניות, חסימת חשבונות הבנק של החברה, הקפאת תקבולים אצל לקוחותיה, תפיסה וחילוט של כלי רכב. ולכך נוספת  גם מהלומה לתדמיתה של החברה.

משרד אייזנברג שנער ושות רואה בנדבך זה כמהותי בניהול המשבר, כאשר מטרתו  היא  לשמור על החברה ולהשיב את פעילותה לסדרה במהירות האפשרית – שחרור רכוש תפוס, שחרור חשבונות בנק ותקבולים מעוקלים, תקשורת רצופה עם לקוחות החברה החשודה, אשר מעדיפים לעיתים להתקשר עם ספק אחר. היעד הוא לייצב את  החברה, עד לחזרתה לפעילות רגילה, ככל שניתן.